Wspieramy pacjentów z Przewlekłą Chorobą Nerek (PChN) oraz ich bliskich, pomagamy im uporać się z przeciwnościami, jakie niesie konieczność leczenia zachowawczego, zmiany stylu życia czy terapii nerkozastepczej.

+48 5605 448 693

osod@osod.info
ul. Wilczy Stok 12; 30-237 Kraków

Aktualności

Poniedziałek - Piątek

09:00 - 17:00

+48 501 781 723

osod@osod.info

ul. Wilczy Stok 12

30-237 Kraków

Follow Us
 

dr hab. n. med. Mikołaj Przydacz

lekarz urolog, naukowiec

Specjalista urolog FEBU (Fellow of the European Board of Urology, Europejski Egzamin Specjalizacyjny) w Oddziale Klinicznym Urologii i Urologii Onkologicznej Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie. Wcześniejsze doświadczenie w zawodzie lekarza zdobywał w Kanadzie, na Uniwersytecie McGill oraz w Jewish General Hospital w Montrealu. Kierownik najnowocześniejszej w Europie Pracowni Wideourodynamiki w krakowskim Szpitalu Uniwersyteckim. Członek Komitetu ds. Edukacji Międzynarodowego Towarzystwa Kontynencji (Education Committee, International Continence Society, ICS; najważniejszego towarzystwa naukowego na świecie zajmującego się problematyką urologii czynnościowej i nietrzymania moczu). Współautor wytycznych Kanadyjskiego Towarzystwa Urologicznego w zakresie diagnostyki i leczenia zespołu pęcherza nadaktywnego (OAB) oraz autor podręcznika Consultation in Neurourology: A Practical Evidence-Based Guide, będącego kompendium wiedzy o pęcherzu neurogennym dostępnego w księgarniach medycznych na całym świecie.

 

Przeprowadził jedne z największych na świecie oraz pierwsze w Europie Środkowo-Wschodniej badania populacyjne oceniające objawy z dolnych dróg moczowych oraz zespół pęcherza nadaktywnego w grupie ponad 20 tysięcy uczestników. Zaadaptował i zwalidował na język polski najlepsze kwestionariuszowe narzędzia diagnostyczne w neurourologii (pęcherzu neurogennym) oraz urologii czynnościowej. Od 2018 roku pełni także rolę delegata Polskiego Towarzystwa Urologicznego przy ICS oraz jest członkiem stowarzyszonym sekcji urologii czynnościowej Europejskiego Towarzystwa Urologicznego. Przeprowadza najnowocześniejsze zabiegi operacyjne z zakresu urologii czynnościowej, pęcherza neurogennego, częstomoczu, nietrzymania moczu i innych szeroko pojętych problemów z oddawaniem moczu w Polsce. Stosuje kompleksowe podejście do pacjenta, często łącząc leczenie zachowawcze (np. fizjoterapię), farmakoterapię i leczenie zabiegowe (wykorzystując niejednokrotnie metody minimalnie inwazyjne).

 

Autor ponad 60 publikacji w recenzowanych czasopismach międzynarodowych, 14 rozdziałów podręcznikowych, licznych doniesień konferencyjnych oraz beneficjent grantów organizacji MITACS, Rządu Kanady i Unii Europejskiej dla przełomowych badań w medycynie. Współpracuje z wieloma ośrodkami polskimi i zagranicznymi w zakresie multidyscyplinarnych projektów naukowych i badań klinicznych.

 

Skip to content