Wspieramy pacjentów z Przewlekłą Chorobą Nerek (PChN) oraz ich bliskich, pomagamy im uporać się z przeciwnościami, jakie niesie konieczność leczenia zachowawczego, zmiany stylu życia czy terapii nerkozastepczej.

+48 501 781 723

osod@osod.info
ul. Wilczy Stok 12; 30-237 Kraków

Aktualności

Poniedziałek - Piątek

09:00 - 17:00

+48 501 781 723

osod@osod.info

ul. Wilczy Stok 12

30-237 Kraków

Follow Us
Ogólnopolskie Stowarzyszenie Moje Nerki  >  Artykuły z historiami osób z ADPKD

   

ANNA CHARKO

Artykuł w Vogue

„Jestem i Będę: Żyć i chorować po swojemu”

“Co to właściwie znaczy: być sobą w chorobie? Odkrywam to, eksperymentując. Moja własna choroba stała się polem eksploracji. Za postępującą degeneracją ciała podążam z rosnącą ciekawością – mówi Anna Charko, kolejna bohaterka cyklu powstającego we współpracy z Fundacją Małgosi Braunek „Bądź”, która zmaga się z autosomalną dominującą wielotorbielowatością nerek.”

Link do odcinka:

https://www.vogue.pl/a/jestem-i-bede-zyc-i-chorowac-po-swojemu

„Czasem czujesz się jak w hibernacji, potrzebujesz więcej snu. Często odczuwasz zmęczenie. I choć to „zmęczenie” brzmi bardzo niewinnie, osoby, które go doświadczyły, wiedzą, jaką potrafi być bestią. Kiedy leżysz i nie masz siły nic zrobić, i nie możesz znaleźć przyczyny tego stanu. Kiedy wychodzisz ze spotkań towarzyskich o ósmej wieczorem, zanim na dobre się rozkręcą. Kiedy rezygnujesz, rezygnujesz, rezygnujesz – odcinasz kolejne aktywności. Półtora roku temu rzuciłam ciekawą i lubianą pracę w Centrum Nauki Kopernik, między innymi z powodu zmęczenia: po ośmiogodzinnym dniu w pracy padałam w ubraniu do łóżka i zdarzało się, że wstawałam dopiero rano. Nie miałam siły być z synem. Wyjść na łyżwy, na rower, poczytać.”

Treść OSMN służą wyłącznie celom informacyjnym i edukacyjnym. Nasza strona internetowa nie ma na celu zastąpienia profesjonalnej porady medycznej, diagnozy lub leczenia.
OSMN nie ponosi odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronie.
Skip to content