Wspieramy pacjentów z Przewlekłą Chorobą Nerek (PChN) oraz ich bliskich, pomagamy im uporać się z przeciwnościami, jakie niesie konieczność leczenia zachowawczego, zmiany stylu życia czy terapii nerkozastepczej.

+48 501 781 723

osod@osod.info
ul. Wilczy Stok 12; 30-237 Kraków

Aktualności

Poniedziałek - Piątek

09:00 - 17:00

+48 501 781 723

osod@osod.info

ul. Wilczy Stok 12

30-237 Kraków

Follow Us
Ogólnopolskie Stowarzyszenie Moje Nerki  >  OSMN   >  Audycja dla chorych

Audycja dla chorych

Choroba nerek jest często nazywana „cichą epidemią”. Dzieje się tak dlatego, że osoby z uszkodzeniem nerek zwykle nie mają znaczących objawów. Jeśli uda nam się wcześnie rozpoznać problemy z nerkami, możemy podjąć działania i w razie konieczności rozpocząć terapie, które mogą pomóc spowolnić lub odwrócić postęp choroby.

Dlatego ważne jest, aby raz w roku badać funkcję nerek a zwłaszcza gdy jesteśmy w grupie ryzyka. Obejmuje ona osoby z cukrzycą, wysokim ciśnieniem krwi, z chorobami serca lub mające rodzinną historię choroby nerek. Również gdy odczuwamy nasilające się zmęczenie, osłabienie, kiedy coraz więcej trudności sprawia wykonywanie czynności, nie mamy apetytu należy zgłośnić się do lekarza medycyny rodzinnej aby sprawdzić co jest przyczyną takiego stanu.

O tym min. mówiła prof. dr hab. n. med. Jolanta Małyszko z Katedry i Kliniki Nefrologii, Dializoterapii i Chorób Wewnętrznych Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego w  Audycji DLA CHORYCH w Radio Maryja.

Swoim doświadczeniem z chorobą podzieliła się również Dorota Ligęza w-ce prezes Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Moje Nerki.

 

Materiał do odsłuchania

 

 

 

Treść OSMN służą wyłącznie celom informacyjnym i edukacyjnym. Nasza strona internetowa nie ma na celu zastąpienia profesjonalnej porady medycznej, diagnozy lub leczenia.
OSMN nie ponosi odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronie.
Skip to content