KONKURS FOTOGRAFICZNY „WAKACJE Z DIALIZĄ”
Lato to czas podróży, odpoczynku i nowych doświadczeń. Chcemy pokazać, że dializy nie muszą być przeszkodą w realizacji wakacyjnych planów! Dlatego Ogólnopolskie Stowarzyszenie Moje Nerki zaprasza do udziału w konkursie fotograficznym Wakacje z dializą”.
Czekamy na zdjęcia, które udowodnią, że można bezpiecznie podróżować, odkrywać nowe miejsca i cieszyć się wakacjami również podczas leczenia dializami.
Termin konkursu
Konkurs trwa od 26 czerwca do 31 sierpnia 2026 r. Na zgłoszenia czekamy do końca wakacji.
Na czym polega konkurs?
Zrób zdjęcie podczas swoich wakacji i pokaż, że dializy nie muszą ograniczać podróżowania. Zdjęcie powinno nawiązywać do Twojego wyjazdu oraz korzystania z dializ gościnnych.
Fotografie wraz z wymaganymi dokumentami (patrz niżej) należy przesłać na adres e-mail: biuro@moje-nerki.pl, w tytule wiadomości wpisując: „Konkurs fotograficzny”.
Kto może wziąć udział?
Do udziału zapraszamy pacjentów dializowanych, którzy na co dzień poddają się hemodializie lub dializie otrzewnowej, a podczas wakacji korzystają z dializ gościnnych, czyli wykonują dializy w stacjach innych niż ich stacja macierzysta (zarówno w Polsce, jak i za granicą). Każdy uczestnik może zgłosić jedno zdjęcie. Udział w konkursie jest bezpłatny.
Nagrody
Na autorów najciekawszych zdjęć czekają atrakcyjne nagrody:
- 3 nagrody główne – vouchery o wartości 1.000 zł każdy,
- 10 nagród pocieszenia w postaci zestawu gadżetów.
Ogłoszenie wyników
Laureatów konkursu poznamy 14 września 2026 r. Komisja konkursowa wybierze najciekawsze i najbardziej inspirujące fotografie. Wyniki ogłosimy na naszej stronie oraz w mediach społecznościowych.
Jak prawidłowo zgłosić zdjęcie – regulamin i zgody
Aby zgłoszenie było prawidłowe i mogło zostać uwzględnione przez komisję konkursową, prosimy o uważne zapoznanie się z dwoma dokumentami, które znajdują się do pobrania na naszej stronie:
Regulamin konkursu – opisuje wszystkie zasady udziału: kto może wziąć udział, jak i do kiedy zgłaszać zdjęcia, jak będą oceniane prace, jakie są nagrody oraz na jakich zasadach organizator może korzystać ze zgłoszonych fotografii.
Załączniki do regulaminu (oświadczenia uczestnika) – to dokument, który każdy uczestnik musi wypełnić i podpisać. Zawiera on:
- oświadczenie o udziale w konkursie i akceptacji regulaminu,
- oświadczenie o autorstwie zdjęcia i prawach autorskich do niego,
- zgodę na wykorzystanie zdjęcia przez organizatora w celach promocyjnych (np. na stronie internetowej, w mediach społecznościowych, na wystawie pokonkursowej),
- zgodę na przetwarzanie danych osobowych wraz z klauzulą informacyjną RODO.
Co należy zrobić:
- Pobierz i przeczytaj regulamin konkursu.
- Pobierz załącznik z oświadczeniami, wydrukuj go, wypełnij swoje dane, podpisz w obu wskazanych miejscach (zgoda na udział i akceptację regulaminu oraz zgoda na przetwarzanie danych osobowych).
- Podpisany dokument zeskanuj lub sfotografuj w taki sposób, aby treść była czytelna.
- Wyślij e-mail na adres biuro@moje-nerki.pl z tytułem „Konkurs fotograficzny”, dołączając: zdjęcie konkursowe oraz skan lub zdjęcie podpisanego oświadczenia.
- Zgłoszenia bez podpisanego oświadczenia oraz zgłoszenia anonimowe nie będą brane pod uwagę w konkursie.
Organizator i partner
Organizatorem konkursu jest Ogólnopolskie Stowarzyszenie Moje Nerki (OSMN).
Partnerem konkursu jest Fresenius NephroCare Polska, który prowadzi 69 ośrodków dializ, oferujących hemodializę (HD), hemodiafiltrację (HDF), poradnie nefrologiczne, dializy gościnne i wakacyjne.
Pobierz dokumenty:
Regulamin konkursu „Wakacje z dializą”
Oświadczenia uczestnika – załączniki do regulaminu
Masz pytania? Napisz do nas na biuro@moje-nerki.pl lub zadzwoń: 501781723