Wspieramy pacjentów z Przewlekłą Chorobą Nerek (PChN) oraz ich bliskich, pomagamy im uporać się z przeciwnościami, jakie niesie konieczność leczenia zachowawczego, zmiany stylu życia czy terapii nerkozastepczej.

+48 501 781 723

osod@osod.info
ul. Wilczy Stok 12; 30-237 Kraków

Aktualności

Poniedziałek - Piątek

09:00 - 17:00

+48 501 781 723

osod@osod.info

ul. Wilczy Stok 12

30-237 Kraków

Follow Us
Ogólnopolskie Stowarzyszenie Moje Nerki  >  MOJE NERKI   >  TABLICE WSPARCIA DLA PACJENTÓW PO TRANSPLANTACJI: PROJEKT „AKTYWNI PO TRANSPLANTACJI” Z SUKCESEM DOCIERA DO OŚRODKÓW W CAŁEJ POLSCE DZIĘKI FUNDACJI DBAM

TABLICE WSPARCIA DLA PACJENTÓW PO TRANSPLANTACJI: PROJEKT „AKTYWNI PO TRANSPLANTACJI” Z SUKCESEM DOCIERA DO OŚRODKÓW W CAŁEJ POLSCE DZIĘKI FUNDACJI DBAM

Dobiega końca realizacja projektu „Aktywni po transplantacji” realizowanego ze środków pacjenckich zebranych na specjalnej zrzutce oraz z grantu Fundacji LOTTO im. H. Konopackiej. Od listopada do końca kwietnia tego roku do Ośrodków Transplantacyjnych w całej Polsce, wg wskazań pacjentów na grupie „Kocham swoje nerki” oraz zapotrzebowania placówek, Fundacja Dbam zakupiła i wysłała 25 tablic informacyjnych magnetycznych. Tablice będą stanowiły przestrzeń informacyjną dla pacjentów przed i po transplantacji, dializowanych i chorych przewlekle. Napiszemy o aktywnościach, wydarzeniach, grupach wsparcia i innych przydatnych informacjach. Przestrzeń ma służyć także organizacjom pacjenckim, które pomagają, motywują do aktywności, promują zdrowy tryb życia, ruch, zdrowe diety.

Jako pierwszą, przekazaliśmy informację o akcji „Pomoc w szpitalu” realizowanej przez Ogólnopolskie Stowarzyszenie Moje Nerki, która angażuje pacjentów do pomagania innym chorym. Kibicujemy i jesteśmy pełni uznania dla Pani Iwony Kępa za koordynację tej akcji. Jest niezwykła, ponieważ aktywizuje społeczność pacjentką do podejmowania działań na rzecz innych pacjentów, często oddalonych od swoich bliskich. W mediach społecznościowych oznaczaliśmy fundacje, stowarzyszenia, organizacje oraz pacjentów, aby korzystali z przestrzeni i przekazywali swoje informacje o aktywności, chodzeniu w góry, organizowanych wydarzeniach sportowych, pokazujących, że transplantacja pozwala wrócić do normalnego życia.

Fundacja Dbam przygotowała dla osób wspierających projekt wpłatami na zrzutka.pl specjalne podziękowania w postaci ręcznie wykonanych, kolorowych serduszek, nerek, magnesów. Kolorowe magnesy także zawisły na niektórych tablicach, aby przyciągały wzrok i skłaniały do zatrzymania się i poczytania co nie co z informacji na tablicach. Poczekalnia to miejsce, gdzie spędza się często długie godziny w oczekiwaniu na wizytę u lekarza, a można ten czas wykorzystać na dobrą i rzetelną informację.

Na projekt odpowiedziały poradnie, oddziały, nefrologiczne, dializacyjne, transplantacyjne. Tam szukajcie informacji: w Warszawie (Uniwersyteckie Centrum Kliniczne Warszawski Uniwersytet Medyczny Szpital na Banacha i Lindleya paw. 11 i paw. 6) Narodowy Instytut Kardiologii w Aninie, w Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Olsztynie, Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Białymstoku, Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Poznaniu, Szpital Wojewódzki w Poznaniu, Stacje Dializ Diaverum Sp z o.o. w Gdyni, odpowiedziały na propozycję przyjęcia darowizny. W akcję włączyli się wolontariusze, pacjenci, którym dziękujemy, za wsparcie i kierowanie do odpowiednich osób. Program okazał się dość wymagający, ponieważ każda „operacja” przekazania darowizny w postaci tablicy, musiała być udokumentowana umową, protokołem odbioru i to powodowało opóźnienia, problemy z komunikacją, z trafieniem do odpowiednich jednostek szpitali czy poradni.

Projekt uznajemy za bardzo potrzebny i udany, dziękując za współpracę, wsparcie merytoryczne Ogólnopolskiemu Stowarzyszeniu Moje Nerki, które udostępniało działania Fundacji Dbam w swoich mediach społecznościowych, dodając naszej „młodej” fundacji skrzydeł do promowania dawstwa narządów, edukacji zdrowotnej i aktywności dla pacjentów.

 

Treść OSMN służą wyłącznie celom informacyjnym i edukacyjnym. Nasza strona internetowa nie ma na celu zastąpienia profesjonalnej porady medycznej, diagnozy lub leczenia.
OSMN nie ponosi odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronie.
Przejdź do treści