Wspieramy pacjentów z Przewlekłą Chorobą Nerek (PChN) oraz ich bliskich, pomagamy im uporać się z przeciwnościami, jakie niesie konieczność leczenia zachowawczego, zmiany stylu życia czy terapii nerkozastepczej.

+48 5605 448 693

osod@osod.info
ul. Wilczy Stok 12; 30-237 Kraków

Aktualności

Poniedziałek - Piątek

09:00 - 17:00

+48 501 781 723

osod@osod.info

ul. Wilczy Stok 12

30-237 Kraków

Follow Us
Ogólnopolskie Stowarzyszenie Moje Nerki  >  DZIECI Z CHOROBĄ NEREK   >  Bony upominkowe dla Dzieci z PChN

Bony upominkowe dla Dzieci z PChN

Od ponad trzech lat współpracujemy z organizacją Witting Trust z Wielkiej Brytanii. Jest to organizacja charytatywna, która wspiera dzieci i młodzież cierpiącą na wielotorbielowatość nerek. Fundacja działa na terenie Wielkiej Brytanii, Niemiec a od 2019 roku także Polski.

Wsparcie dla dzieci w trudnej sytuacji przekazujemy w różnej postaci. Czasami jest to wyjazd na wycieczkę lub warsztaty edukacyjne innym razem zakup laptopów a najczęściej są to bony podarunkowe. Na początku tego roku podarowaliśmy  dla 18 dzieci  bony, każdy o wartości  500 zł. Lekarze z całej Polski wskazują dzieci, które najbardziej potrzebują wsparcia zgodnie z regulaminem Witting Trust. Kolejni mali pacjenci w tym roku otrzymają pomoc z okazji Dnia Dziecka.

Co roku przedstawiciel Witting Trust odwiedza siedzibę Stowarzyszenia aby omówić szczegóły pomocy i zobaczyć jak w Polsce wykorzystywane są dotacje od Witting Trust.

 

Opieka nad dzieckiem z pchn w tym dializowanym wymaga wiele trudu i jest to np: przestrzeganie właściwej diety,  podawanie przepisanych leków, częste pobyty w szpitalach, rehabilitacja i inne. Mamy nadzieję, że  nasza pomoc wywoła chociaż jeden uśmiech na twarzy dziecka i rodziców.

 

Poniżej list, który otrzymaliśmy od pani dr n. med. Ilony Zagożdżon i Polskiego Towarzystwa Nefrologii Dziecięcej w imieniu wszystkich obdarowanych pacjentów.

 

 

 

Treść OSMN służą wyłącznie celom informacyjnym i edukacyjnym. Nasza strona internetowa nie ma na celu zastąpienia profesjonalnej porady medycznej, diagnozy lub leczenia.
OSMN nie ponosi odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronie.
Skip to content