Wspieramy pacjentów z Przewlekłą Chorobą Nerek (PChN) oraz ich bliskich, pomagamy im uporać się z przeciwnościami, jakie niesie konieczność leczenia zachowawczego, zmiany stylu życia czy terapii nerkozastepczej.

+48 501 781 723

osod@osod.info
ul. Wilczy Stok 12; 30-237 Kraków

Aktualności

Poniedziałek - Piątek

09:00 - 17:00

+48 501 781 723

osod@osod.info

ul. Wilczy Stok 12

30-237 Kraków

Follow Us
Ogólnopolskie Stowarzyszenie Moje Nerki  >  MOJE NERKI   >  BROSZURA DLA PACJENTÓW – KLUCZOWE INFORMACJE O PRZEWLEKŁEJ NIEWYDOLNOŚCI NEREK

BROSZURA DLA PACJENTÓW – KLUCZOWE INFORMACJE O PRZEWLEKŁEJ NIEWYDOLNOŚCI NEREK

Przewlekła choroba nerek (PChN) to powszechne schorzenie, które według ostatnich badań, dotyka od 8 do 16% populacji na całym świecie. Jest to schorzenie postępujące, jednak można spowolnić progresję choroby poprzez zmianę stylu życia. Aby dać sobie czas, niezbędne jest do zrozumienie i zaakceptowania nowej sytuacji, jaką jest rozpoznanie PChN i konsekwencji z nią związanych.

Broszura, którą prezentujemy jest w całości poświęcona zagadnieniom związanym z PChN, które mogą pomóc pacjentowi: lepiej zrozumieć mechanizmy odpowiedzialne za rozwój i przebieg PChN; poznać wpływ przewlekłej choroby nerek na organizm człowieka; postawić pierwsze kroki na drodze postępowania terapeutycznego; osiągnąć zaplanowane cele terapeutyczne; podjąć aktywną rolę w zakresie spowalniania progresji choroby.

Zachęcamy do lektury!

Dziękujemy Zespołowi Fresenius Kabi Polska za możliwość udostępnienia na naszej niniejszej broszury.

Broszurę możesz pobrać tutaj:

Treść OSMN służą wyłącznie celom informacyjnym i edukacyjnym. Nasza strona internetowa nie ma na celu zastąpienia profesjonalnej porady medycznej, diagnozy lub leczenia.
OSMN nie ponosi odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronie.
Skip to content