Wspieramy pacjentów z Przewlekłą Chorobą Nerek (PChN) oraz ich bliskich, pomagamy im uporać się z przeciwnościami, jakie niesie konieczność leczenia zachowawczego, zmiany stylu życia czy terapii nerkozastepczej.

+48 5605 448 693

osod@osod.info
ul. Wilczy Stok 12; 30-237 Kraków

Aktualności

Poniedziałek - Piątek

09:00 - 17:00

+48 501 781 723

osod@osod.info

ul. Wilczy Stok 12

30-237 Kraków

Follow Us
Ogólnopolskie Stowarzyszenie Moje Nerki  >  dializa   >  TO WIĘCEJ NIŻ DIETA

TO WIĘCEJ NIŻ DIETA

Według ekspertów dietoterapia połączona z zastosowaniem ketoanalogów aminokwasów daje realną szansę na spowolnienie rozwoju przewlekłej  choroby nerek, a co się z tym wiąże, umożliwia odroczenie dializoterapii oraz utrzymanie jakości życia chorego. https://dlazdrowianerek.com/webinary/.

Od 1 stycznia 2024 r. w życie weszły istotne zmiany w programie lekowym B.113 z zastosowaniem ketoanalogów aminokwasów, w ich wyniku zostały poszerzone  możliwości kwalifikacji do tej terapii również  chorych: z cukrzycą, nadwagą oraz wyższym poziomem białkomoczu niż dotychczas. Z programu mogą korzystać pacjenci:

–  z GFR poniżej 30,

– nie objęci dializoterapią.

Więcej informacji na temat świadczenia jakim jest terapia w programie lekowym oraz adresy placówek realizujących program lekowy B113, można znaleźć pod linkiem.

PROGRAMY LEKOWE – Ogólnopolskie Stowarzyszenie Moje Nerki (moje-nerki.pl)

https://dlazdrowianerek.com/aktualnosci/

 

Treść OSMN służą wyłącznie celom informacyjnym i edukacyjnym. Nasza strona internetowa nie ma na celu zastąpienia profesjonalnej porady medycznej, diagnozy lub leczenia.
OSMN nie ponosi odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronie.
Skip to content