Wspieramy pacjentów z Przewlekłą Chorobą Nerek (PChN) oraz ich bliskich, pomagamy im uporać się z przeciwnościami, jakie niesie konieczność leczenia zachowawczego, zmiany stylu życia czy terapii nerkozastepczej.

+48 501 781 723

osod@osod.info
ul. Wilczy Stok 12; 30-237 Kraków

Aktualności

Poniedziałek - Piątek

09:00 - 17:00

+48 501 781 723

osod@osod.info

ul. Wilczy Stok 12

30-237 Kraków

Follow Us
Ogólnopolskie Stowarzyszenie Moje Nerki  >  MOJE NERKI   >  DZIĘKUJEMY ZA PRZEKAZANIE 1,5% W 2023 R.

DZIĘKUJEMY ZA PRZEKAZANIE 1,5% W 2023 R.

Szanowni Państwo

 Serdeczne dziękujemy Państwu za okazane wsparcie i przekazanie 1,5 % podatku dochodowego na rzecz naszego Stowarzyszenia. Dzięki Waszej życzliwości i wsparciu możemy realizować szerokie działania Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Moje Nerki (www.moje-nerki.pl). Pomoże to nam zapewnić edukację, wsparcie i nadzieję tysiącom pacjentów, ich bliskim i osobom, które mogą cierpieć na chorobę nerek.

Takie postępowanie utwierdza w przekonaniu, że wśród nas są wspaniali ludzie, którzy nie oczekując nic w zamian, zawsze zdecydowani są na wspieranie dobrych inicjatyw. Raz jeszcze dziękując Państwu mamy nadzieję, że będziemy mogli liczyć na Wasze wsparcie i życzliwość również w obecnym roku. Przewlekła choroba nerek (PChN) dotyka w Polsce aż 4,7 mln dorosłych osób. Dane pokazują, że w naszym kraju leczenie dializami rozpoczyna rocznie ok. 6 tysięcy osób. czyli dziennie 16 osób. Dializowanych jest ponad 22 tysięcy pacjentów, a co roku umiera w naszym kraju z powodu różnych chorób nerek prawie 100 000 osób!!!! Jednym kliknięciem możesz razem z nami wspierać pacjentów z przewlekłą chorobą nerek.

Edukujemy społeczeństwo, jak i udzielamy indywidualnej pomocy potrzebującym. Za środki zebrane w ubiegłym roku m.in. wykonaliśmy badania kreatyniny z wyliczonym eGFR dla ponad 1000 osób. Dodatkowo rozdaliśmy wiele pasków do domowego badania moczu. Prowadziliśmy akcje edukacyjne w różnych miastach Polski (min. Kraków, Poznań, Gdańsk, Warszawa), organizowaliśmy Webinary z wybitnymi ekspertami z zakresu nefrologii, prowadziliśmy kampanie w social mediach  i nie tylko …. Więcej na naszej stronie www.moje-nerki.pl. Żaden wkład nie jest zbyt mały; każda złotówka będzie miała znaczenie.

Z wyrazami szacunku

Ogólnopolskie Stowarzyszenie Moje Nerki

 

Prezes prof. Rajmund Michalski                                    Wiceprezes mgr Dorota Ligęza

Treść OSMN służą wyłącznie celom informacyjnym i edukacyjnym. Nasza strona internetowa nie ma na celu zastąpienia profesjonalnej porady medycznej, diagnozy lub leczenia.
OSMN nie ponosi odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronie.
Skip to content