Wspieramy pacjentów z Przewlekłą Chorobą Nerek (PChN) oraz ich bliskich, pomagamy im uporać się z przeciwnościami, jakie niesie konieczność leczenia zachowawczego, zmiany stylu życia czy terapii nerkozastepczej.

+48 5605 448 693

osod@osod.info
ul. Wilczy Stok 12; 30-237 Kraków

Aktualności

Poniedziałek - Piątek

09:00 - 17:00

+48 501 781 723

osod@osod.info

ul. Wilczy Stok 12

30-237 Kraków

Follow Us
Ogólnopolskie Stowarzyszenie Moje Nerki  >  MOJE NERKI   >  Kocham Swoje Nerki

Kocham Swoje Nerki

Szanowni Państwo,

 

Od wczesnych lat młodości moje nerki przestały pracować i wymagam leczenia nerkozastępczego. Obecnie jestem 12 lat po przeszczepieniu nerki a wcześniej byłam przez 20 lat dializowana.

Do Stowarzyszenia trafiłam świadomie w 2006 szukając informacji i wiedzy jak dobrze żyć z chorobą. Zostałam na dłużej i teraz sama staram się pomagać innym chorym swoimi doświadczeniami.

Obecnie prowadzę grupę wsparcia Stowarzyszenia na FB „Kocham Swoje Nerki”. Powstała ona aby chorzy pomagali sobie wzajemnie w radzeniu ze zmianami życiowymi związanymi z chorobą nerek i znaleźli wsparcie wykraczające poza to, które oferuje rodzina i przyjaciele.

Dostrzegam przy tym jak ogromne są potrzeby wzajemnego motywowania się pacjentów, wspólnego przeżywania smutków i radości, zwykłego wyżalenia się czy w końcu edukacji w zakresie profilaktyki i leczenia chorób nerek. Diagnoza o chorobie jest trudną i przerażającą informacją i wiem jak ja i moja rodzina ciężko te chwile przeżywała.

 

Mimo swoich ograniczeń chcę nadal pomagać pacjentom w uzyskaniu jak najlepszej opieki. Moje wieloletnie doświadczenia w środowisku pacjentów i opiece zdrowia oraz umiejętności, mam nadzieję, że przyczynia się do budowy silnej organizacji służącej pacjentom.

Dużo pracy przed nami, ale mamy ogromną determinację. 

Zachęcamy wszystkich do współpracy.

Dorota Ligęza

Tags:
Treść OSMN służą wyłącznie celom informacyjnym i edukacyjnym. Nasza strona internetowa nie ma na celu zastąpienia profesjonalnej porady medycznej, diagnozy lub leczenia.
OSMN nie ponosi odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronie.
Skip to content