Wspieramy pacjentów z Przewlekłą Chorobą Nerek (PChN) oraz ich bliskich, pomagamy im uporać się z przeciwnościami, jakie niesie konieczność leczenia zachowawczego, zmiany stylu życia czy terapii nerkozastepczej.

+48 5605 448 693

osod@osod.info
ul. Wilczy Stok 12; 30-237 Kraków

Aktualności

Poniedziałek - Piątek

09:00 - 17:00

+48 501 781 723

osod@osod.info

ul. Wilczy Stok 12

30-237 Kraków

Follow Us
Ogólnopolskie Stowarzyszenie Moje Nerki  >  Davita   >  KRAKÓW W JEDEN DZIEŃ – PACJENCI Z PCHN SPOTKALI SIĘ NA WYCIECZCE I WSPÓLNYM ZWIEDZANIU

KRAKÓW W JEDEN DZIEŃ – PACJENCI Z PCHN SPOTKALI SIĘ NA WYCIECZCE I WSPÓLNYM ZWIEDZANIU

Po latach przerwy spowodowanej pandemią pacjenci z chorobami nerek z chęcią udali się na wspólną wycieczkę po Krakowie zorganizowaną przez Ogólnopolskie Stowarzyszenie Moje Nerki. Pogoda tego dnia sprzyjała w odkrywaniu królewskiego miasta Krakowa, które oczarowało swoim pięknem i majestatem. Grupa osób pełnych pozytywnej energii to w większości pacjenci dializowani i po przeszczepieniu wraz z opiekunami.

Przyjechali z całej Polski: z Kalisza, Łodzi, Zabrza, Trzebini, Oświęcimia, Jordanowa, Jasła, Wieliczki, Skawiny, oczywiście z Krakowa i silna reprezentacja ze Starego Sącza. Idealnie dopasowany program do możliwości uczestników gwarantował intensywny ale wesoły wspólnie spędzony czas.

Na początku meleksami zwiedzili dwie dzielnice Krakowa – Stare Miasto i Kazimierz. A, że lato rozgościło się w Krakowie na dobre to uczestnicy mogli cieszyć się mocnym wrześniowym słońcem. Nadal dało się czuć wakacyjny klimat oraz wszędzie można było spotkać beztroskich , uśmiechniętych turystów. Mieliśmy wrażenie, że wszyscy w tym dniu umówili się na wypad do Krakowa.

Urokliwe brukowane uliczki, klimatyczne zaułki, przepiękna architektura, przytulne kawiarnie, słoneczna pogoda z lekkim powiewem podczas jazdy meleksem oraz opowieści o historii Krakowa, historii dawnych mieszkańców, królów polskich były częścią podróży po mieście zakochanych. Nasi Goście byli pod wrażeniem radosnej atmosfery Krakowa, jego piękna i bogatej historii. Po zwiedzaniu mogli zjeść obiad z tradycyjnymi daniami uwzględniającymi potrzeby diety osób z przewlekłą chorobą nerek w restauracji ze Smokiem Wawelskim. Jak zawsze przez całe spotkanie pacjenci wymieniali się swoimi historiami, doświadczeniami i radami.

Kto miał siłę i czas udał się na wspólny spacer plantami aby na końcu usiąść na skraju uliczki; wypić kawę, lemoniadę i zjeść ciastko „niebo w gębie”.

Podczas wycieczki można było otrzymać materiały edukacyjne i informatory o PChN.

Spotkanie chyba udane o czym świadczy przesłana do organizatorów wiadomość:

„Ależ to było cudowne zwiedzanie, wspaniały dzień, wspaniała grupa, rewelacyjne miejsca”

 

OSMN ma nadzieję, że goście zabiorą ze sobą wyjątkowe wspomnienia. Miło było widzieć ich zachwyt w oczach i liczymy, że poczuli choć trochę magię Krakowa….

Podziękowania należą się uczestnikom charytatywnego V. Biegu Nefrologów – DaVita Run 2023 zorganizowanego przez  DaVita Polska.   Środki  zabrane podczas tego biegu zostały przekazane dla OSMN i mogliśmy przez to dofinansować wycieczkę pacjentów po Krakowie.  Dzięki Wam pojawiły się uśmiechy i radość na twarzach osób dotkniętych chorobą nerek.

Dziękujemy również fundacji Witting Trust za dodatkowe wsparcie finansowe i materiały edukacyjne.

 

 

Treść OSMN służą wyłącznie celom informacyjnym i edukacyjnym. Nasza strona internetowa nie ma na celu zastąpienia profesjonalnej porady medycznej, diagnozy lub leczenia.
OSMN nie ponosi odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronie.
Skip to content