Wspieramy pacjentów z Przewlekłą Chorobą Nerek (PChN) oraz ich bliskich, pomagamy im uporać się z przeciwnościami, jakie niesie konieczność leczenia zachowawczego, zmiany stylu życia czy terapii nerkozastepczej.

+48 5605 448 693

osod@osod.info
ul. Wilczy Stok 12; 30-237 Kraków

Aktualności

Poniedziałek - Piątek

09:00 - 17:00

+48 501 781 723

osod@osod.info

ul. Wilczy Stok 12

30-237 Kraków

Follow Us
Ogólnopolskie Stowarzyszenie Moje Nerki  >  Dla mediów   >  Relacja z Marszu na Kopiec Kościuszki pod hasłem: „RAZEM DLA ZDROWIA NEREK. Dbam. Badam. Chronię.”

Relacja z Marszu na Kopiec Kościuszki pod hasłem: „RAZEM DLA ZDROWIA NEREK. Dbam. Badam. Chronię.”

Uczniowie XXVII Liceum Ogólnokształcącego w Krakowie im. dra Henryka Jordana, pacjenci dializowani, po przeszczepieniu nerki, seniorzy, osoby zainteresowane zdrowiem nerek wspólnie w marszu na Kopiec Kościuszki pod hasłem: „RAZEM DLA ZDROWIA NEREK. Dbam. Badam. Chronię.”

W pierwszy dzień wiosny z milionami ludzi z ponad 150 krajów jednoczyliśmy się aby mówić potężnym głosem na rzecz świadomości zdrowia nerek. To jest problem o którym warto mówić i warto się zajmować.

Dlaczego?

Przewlekła choroba nerek jest drugą co do częstości występowania przewlekłą chorobą w Polsce – ogromna skala. Wszyscy wiemy o nadciśnieniu bo rzeczywiście jest na pierwszym miejscu, o cukrzycy… o przewlekłej chorobie nerek prawie nikt nie mówi. Najgorsze to jest to, że większość chorych nie wie, że choruje na tą chorobę. Na 10 osób chorujących 9 nie wie, że choruje. To jest w ogóle zadziwiające i przerażające, wydaje się aż nieprawdopodobne ale tak rzeczywiście jest.

Miesiąc marzec to miesiąc poświęcony na całym świecie podnoszeniu świadomości na temat zdrowia nerek. Pacjenci ze Stowarzyszenia informowali o tym jak ważne są nerki, czym są nerki i na czym polega profilaktyka poprzez wywiady telewizyjne, radiowe, artykuły w prasie, wykłady, prezentację, wyświetlanie filmu z udziałem znanego aktora Piotra Polka, banery, koszulki, informatory czy porady specjalistów: dietetyki, Narodowego Funduszu Zdrowia, Małopolskiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego

Hasło marszu: RAZEM dla zdrowia nerek czyli RAZEM media, pacjenci, lekarze, decydenci mogą dopiero skutecznie podnieść świadomość o chorobie nerek tak jak to się stało z innymi chorobami.

 

 

 

Treść OSMN służą wyłącznie celom informacyjnym i edukacyjnym. Nasza strona internetowa nie ma na celu zastąpienia profesjonalnej porady medycznej, diagnozy lub leczenia.
OSMN nie ponosi odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronie.
Skip to content