Wspieramy pacjentów z Przewlekłą Chorobą Nerek (PChN) oraz ich bliskich, pomagamy im uporać się z przeciwnościami, jakie niesie konieczność leczenia zachowawczego, zmiany stylu życia czy terapii nerkozastepczej.

+48 5605 448 693

osod@osod.info
ul. Wilczy Stok 12; 30-237 Kraków

Aktualności

Poniedziałek - Piątek

09:00 - 17:00

+48 501 781 723

osod@osod.info

ul. Wilczy Stok 12

30-237 Kraków

Follow Us
Ogólnopolskie Stowarzyszenie Moje Nerki  >  MOJE NERKI   >  W PROGRAMIE ANNY DYMNEJ ŁUKASZ OPOWIADA O SWOJEJ WALCE Z CHOROBĄ I PRZESZCZEPIENIU RODZINNYM NERKI

W PROGRAMIE ANNY DYMNEJ ŁUKASZ OPOWIADA O SWOJEJ WALCE Z CHOROBĄ I PRZESZCZEPIENIU RODZINNYM NERKI

Łukasz, bohater programu Anny Dymnej – „Spotkajmy się”, poruszył widzów historią swojego zmagania z genetyczną chorobą jaką jest wielotorbielowatość nerek i koniecznością przeszczepienia nerki.  Nerkę otrzymał od Siostry. Był to przeszczep wyprzedzający, rzadko jeszcze wykonywany w Polsce.

Łukasz opowiedział o codziennych wyzwaniach związanych z chorobą, zmęczeniu i ograniczeniach, z którymi musiał się mierzyć. Podkreślił też wagę wsparcia rodziny i bliskich w tak trudnej sytuacji.

Szczególnie ważnym momentem programu była chwila, w której Łukasz opowiedział o decyzji siostry o darowaniu mu nerki. Gest ten był wyrazem ogromnej miłości i odwagi, a dla Łukasza oznaczał szansę na nowe życie.

Program poruszył wiele ważnych tematów, m.in.:

  • Znaczenie dawstwa narządów i ratowania życia.
  • Problemy osób chorych na schorzenia nerek i ich codzienne wyzwania.
  • Siłę więzi rodzinnych i wsparcie bliskich w trudnych chwilach.
  • Nadzieję na lepsze jutro dla osób chorych dzięki rozwojowi medycyny.

Historia Łukasza jest świadectwem tego, że nawet w obliczu najtrudniejszych wyzwań można pokonać przeciwności losu i żyć pełnią życia. Program Anny Dymnej jak zawsze skłonił wielu widzów do refleksji nad ważnymi wartościami i do zastanowienia się nad tematem dawstwa narządów.

Dodamy, że Łukasz jest aktywny i zawsze chętny do pomocy Ogólnopolskim Stowarzyszeniu Moje Nerki za co jesteśmy wdzięczni.

Zobacz na platformie VOD.TVP.PL:

 

https://vod.tvp.pl/…/anna…/odcinek-365,S01E365,1302841.

 

Treść OSMN służą wyłącznie celom informacyjnym i edukacyjnym. Nasza strona internetowa nie ma na celu zastąpienia profesjonalnej porady medycznej, diagnozy lub leczenia.
OSMN nie ponosi odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronie.
Skip to content