Wspieramy pacjentów z Przewlekłą Chorobą Nerek (PChN) oraz ich bliskich, pomagamy im uporać się z przeciwnościami, jakie niesie konieczność leczenia zachowawczego, zmiany stylu życia czy terapii nerkozastepczej.

+48 5605 448 693

osod@osod.info
ul. Wilczy Stok 12; 30-237 Kraków

Aktualności

Poniedziałek - Piątek

09:00 - 17:00

+48 501 781 723

osod@osod.info

ul. Wilczy Stok 12

30-237 Kraków

Follow Us
Ogólnopolskie Stowarzyszenie Moje Nerki  >  Dializoterapia   >  Ważne informacje o wyjeździe na wakacje z dializami.

Ważne informacje o wyjeździe na wakacje z dializami.

 

 

Jeśli mają państwo  pytania odnośnie wyjazdu grupowego na Sycylię zapraszamy do kontaktu – wg. państwa preferencji z OSMN  (osod@osod.info) lub bezpośrednio – reservation@dialisimucaria.it Postaramy się jak najszybciej odpowiedzieć na Państwa pytania.

Pod tym linkiem możecie Państwo sprawdzić i pobrać prezentację,  którą pokazywaliśmy podczas spotkania, aby jeszcze raz do niej zajrzeć, jak i pobrać inne materiały, które wcześniej wraz z OSMN udostępniliśmy:
https://drive.google.com/drive/folders/1R-2jt-mis4Aa54caU_2uB3ZtqPqfBNzy?usp=share_link

KROKI  REZERWACJI:
• Potwierdzenie zainteresowania ofertą dla grupy do 10.04.2023 u Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Moje Nerki.

  • Zainteresowanych wyjazdem prosimy o podanie jako zgłoszenia
    *imienia i nazwiska pacjenta,
    *turnusu/ów którymi byłby/byłaby zainteresowany,

*numeru telefonu kontaktowego,
*adresu email,
*zaznaczenie dodatkowych pytań/potrzeb, specyficznych sytuacji medycznych itp., miasta pochodzenia itp;
*prosimy o informację ile razy w tygodniu dializuje się pacjent,
*czy przyjechałby z osobą towarzyszącą i czy interesuje go lot Katowice czy Warszawa.

• Kolejno, mając gotową liczbę uczestników, stacja dializ potwierdzi ustalenia z partnerskimi strukturami dot. ilości uczestników, innych szczegółów itp.

• Stacja Dializ przygotowuje i przesyła Państwu indywidualnie, mailowo, oficjalną ofertę wg oferty dla Grupy – z ewentualną personalizacją (np. pacjent + os. tow. + dziecko do lat 5 itp.).

W takim kosztorysie jest przedstawiona raz jeszcze oferta, wskazana nazwa i adres struktury w której proponujemy nocleg. A także Linki, i inne informacje.

• Następnie mają Państwo kilka dni na ostateczną decyzję. Prosimy o dodatkowe potwierdzenie. Wtedy Grupa zawiązuje się na turnus. W ciągu 7 dni *(zostanie przy Ofercie podana ostateczna data) należy dokonać przedpłaty przelewem na rzecz zakwaterowania. Przelewu należy dokonać dopiero na wskazany w ofercie numer konta, z opatrzeniem przelewu imieniem i nazwiskiem PACJENTA.

  • Kolejno proponujemy ewentualne spotkanie ZOOM dotyczące dokumentacji medycznej i zakupu biletu, jeśli zajdzie taka potrzeba. Omówimy kwestię transportu z lotniska.• Czas na zakup biletu i przygotowanie dokumentacji medycznej.• Spotkanie dot. fakultatywnych wycieczek, transferu, transportu na dializy, pierwszej dializy i innych potrzebnych spraw organizacyjnych dla grupy.

 

 

PRZYSTOSOWANIE DO POTRZEB OSÓB Z OGRANICZONĄ MOBILNOŚCIĄ, A MIEJSCA NOCLEGOWE

 

–            Struktura wiosenna – dostępne apartamenty na parterze oraz mała winda,

 

–           Struktura jesienna – dostępna mała winda – *JEŚLI WYRAZILIBY PAŃSTWO CHĘĆ PRZYJAZDU, dodatkowo sprawdzimy czy struktura jest przystosowana/sprawdzimy czy inni nasi partnerzy dysponują w tym terminie apartamentem dostosowanym do potrzeb, prosilibyśmy o przybliżenie nam swoich potrzeb a postaramy się, aby jak najlepiej dostosować się. Jaki jest dokładny rodzaj ograniczeń ruchowych i rodzaj/wielkość wózka inwalidzkiego?

 

KONTO DO WPŁATY ZALICZKI 

– konto do wpłaty przesyłamy po potwierdzonych ustaleniach z oficjalną propozycją dla każdego z uczestników.

 

 

ORGANIZACJA ODBIORU Z LOTNISKA dla osób na wózku:

 

Stacja Dializ może zorganizować przejazd, także dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Koszt przejazdu specjalnego to ok. 60 euro w jedną stronę dla 2-3 osób. Ujęlibyśmy to w naszym kosztorysie indywidualnym.

W przypadku rezerwacji transferu – na lotnisku, na hali przylotów, nasz kierowca czeka z napisem DIALISI MUCARIA oraz sprawdza listę pasażerów. Zawozi pasażerów bezpośrednio pod drzwi zakwaterowania, gdzie przyjmuję państwa recepcja noclegów.

Specjalny transport może przyjechać także po pacjenta na dializy. Ten transport jest bezpłatny.

 

 

KIEDY? JAK DOSTARCZYĆ DOKUMENTACJĘ?

 

–           Ok. na miesiąc przed przylotem – maks. na 2 tygodnie przed przylotem, prosimy, aby przesłać niżej wymienione dokumenty, zeskanowane, na naszą stację dializ, pod zastrzeżony adres mailowy, który przesyłamy w dalszej korespondencji. O wszystkim jeszcze kolejno będziemy pisać i informować w przypadku potwierdzonej rezerwacji.

 

–           Dokumentacja do skompletowania to:

– formularz medyczny (wg naszego wzoru – wysyłamy wzór w Ofercie/Kosztorysie). Ten dokument należy wydrukować i poprosić o wypełnienie swojego lekarza prowadzącego ze stacji dializ. Oryginał tego formularzu, należy ze sobą zabrać na pierwszą dializę przy naszej jednostce. Oryginał zostaje przy naszej stacji.

– Wyniki badań najnowsze – morfologię, ale i „badania wirusowe”/markery wirusowe. Są to badania w kierunku HBV, HCV, HIV, i nie mogą być one starsze jak 3 miesiące przed pierwszą dializą na naszej stacji. Czasem, zdarza się, że należy je powtórzyć przy stacji dializ w Polsce lub prywatnie w laboratorium. Nie są to wysokie koszta.

– Skany – Dowód osobisty, karta EKUZ, które będą ważne w dniach pobytu pacjenta.

PS przypominamy o obowiązkowym, lecz nie objętym kartą EKUZ kosztem wymazu w kierunku Cov19- 10 euro/tylko pacjent.

– Czas kompletowania takiej dokumentacji to zwykle kilka dni – 1 tydzień.

 

 

Bardzo dziękujemy za wsparcie Ogólnopolskiemu Stowarzyszeniu Moje Nerki – mamy nadzieję, że wspólnie uda nam się dla Państwa zorganizować piękny wyjazd i wypoczynek

Personel Stacji Dializ Mucaria

 

 

 

 

 

Treść OSMN służą wyłącznie celom informacyjnym i edukacyjnym. Nasza strona internetowa nie ma na celu zastąpienia profesjonalnej porady medycznej, diagnozy lub leczenia.
OSMN nie ponosi odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronie.
Skip to content