Wspieramy pacjentów z Przewlekłą Chorobą Nerek (PChN) oraz ich bliskich, pomagamy im uporać się z przeciwnościami, jakie niesie konieczność leczenia zachowawczego, zmiany stylu życia czy terapii nerkozastepczej.

+48 501 781 723

osod@osod.info
ul. Wilczy Stok 12; 30-237 Kraków

Aktualności

Poniedziałek - Piątek

09:00 - 17:00

+48 501 781 723

osod@osod.info

ul. Wilczy Stok 12

30-237 Kraków

Follow Us
Ogólnopolskie Stowarzyszenie Moje Nerki  >  MOJE NERKI   >  ZAPROSZENIE NA WEBINAR – CUKRZYCOWA CHOROBA NEREK

ZAPROSZENIE NA WEBINAR – CUKRZYCOWA CHOROBA NEREK

Serdecznie zapraszamy na bezpłatne spotkanie online:

CUKRZYCOWA CHOROBA NEREK: diagnoza, leczenie i zapobieganie. Doświadczenia pacjentów.

Cukrzyca jest najczęstszą przyczyną przewlekłej choroby nerek (PChN). Co najmniej połowa osób z cukrzycą może wykazywać oznaki wczesnego uszkodzenia nerek. Nieleczona prowadzi do niewydolności nerek i konieczności dializy lub przeszczepienia nerki.

Wtorek –  26 marca 2024 r.        Godz. –   18:00-19:00

Aby wziąć udział w spotkaniu online na żywo konieczna jest rejestracja –

ZAREJESTRUJ SIĘ TUTAJ

Naszym gościem specjalnym i prelegentem jest:

Prof. Beata Naumnik – Kierownik I Kliniki Nefrologii, Transplantologii i Chorób Wewnętrznych z Ośrodkiem Dializ Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku, Wojewódzki Konsultant w dziedzinie Nefrologii – to wybitna specjalistka chorób nerek oraz transplantologii klinicznej, redaktor naczelna projektu edukacyjnego MOJE NERKI prowadzonego przez OSMN.

Pacjent z diagnozą cukrzycowej choroby nerek

Podczas webinarium podzielimy się doświadczeniami pacjentów z cukrzycą i cukrzycową chorobą nerek oraz przedstawimy istotne informacje na ten temat. Omówione zostaną czynniki ryzyka rozwoju cukrzycowej choroby nerek, kryteria jej rozpoznania oraz sposoby hamowania jej postępu. Przedstawimy główne cele postępowania u pacjentów z cukrzycą i PChN, oraz aktualne wytyczne dotyczące leczenia powikłań cukrzycy u pacjentów z PChN.

Po prezentacji odbędzie się sesja pytań i odpowiedzi na żywo.

Zachęcamy do udziału, komentowania i zadawania pytań. Pytania można też przesłać wcześniej na adres: osod@osod.info


Webinarium zostało zainicjowane i zorganizowane przez Ogólnopolskie Stowarzyszenie Moje Nerki. Wsparcie ze strony sponsora pozwoliło nam bezpłatnie zorganizować to cenne spotkanie edukacyjne dla wszystkich pacjentów. Sponsor nie miał żadnego wpływu na porządek webinarium ani na wybór prelegentów.  Materiał edukacyjny powstaje dzięki wsparciu Bayer.

Zespół OSMN

 

Treść OSMN służą wyłącznie celom informacyjnym i edukacyjnym. Nasza strona internetowa nie ma na celu zastąpienia profesjonalnej porady medycznej, diagnozy lub leczenia.
OSMN nie ponosi odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronie.
Skip to content