Wspieramy pacjentów z Przewlekłą Chorobą Nerek (PChN) oraz ich bliskich, pomagamy im uporać się z przeciwnościami, jakie niesie konieczność leczenia zachowawczego, zmiany stylu życia czy terapii nerkozastepczej.

+48 5605 448 693

osod@osod.info
ul. Wilczy Stok 12; 30-237 Kraków

Aktualności

Poniedziałek - Piątek

09:00 - 17:00

+48 501 781 723

osod@osod.info

ul. Wilczy Stok 12

30-237 Kraków

Follow Us
Ogólnopolskie Stowarzyszenie Moje Nerki  >  MOJE NERKI   >  MARSZ PO ZDROWIE NEREK NA KOPCU KOŚCIUSZKI W KRAKOWIE 21 MARCA 2024

MARSZ PO ZDROWIE NEREK NA KOPCU KOŚCIUSZKI W KRAKOWIE 21 MARCA 2024

 

Pobierz PDF


 

Informacja prasowa

Kraków, 26 lutego 2024

Jak powitać wiosnę – to tylko na Marszu po Zdrowie Nerek na Kopcu Kościuszki w Krakowie

 Ogólnopolskie Stowarzyszenie Moje Nerki serdecznie zaprasza w pierwszy dzień wiosny, 21 marca, w godzinach 11:00-14:00 na Kopiec Kościuszki w Krakowie do udziału w akcji „MARSZ PO ZDROWIE NEREK NA KOPIEC”. Wydarzenie odbędzie się w ramach obchodów Światowego Dnia Nerek.

Organizatorzy zaplanowali szereg atrakcji zarówno dla młodzieży jak i osób starszych m.in.: wykład edukacyjny, konkurs z nagrodami, możliwość zbadania moczu metodą paskową, zawartości cukru, BMI oraz konsultacji z dietetykiem. Podczas wydarzenia będzie można skorzystać z porad ekspertów oraz uzyskać informacje o zdrowym stylu życia i czynnikach ryzyka rozwoju przewlekłej choroby nerek. Dodatkowo od 14 marca mieszkańcy Krakowa i Wieliczki mogą wykonać 1000 bezpłatnych badań w kierunku chorób nerek (kreatynina z krwi z wyliczonym eGFR) w laboratoriach Diagnostyka. Szczegóły wydarzenia z listą placówek znajduje się na stronie www.moje-nerki.pl. Podczas ubiegłorocznej akcji na Kopcu na tysiąc przebadanych osób aż 155 miało wskazania do dalszej konsultacji u nefrologa!!!

Przewlekła choroba nerek (PChN) jest jedną z najpoważniejszych chorób cywilizacyjnych, która wpływa negatywnie na funkcjonowanie naszego organizmu i jest zazwyczaj powiązana z problemami kardiologicznymi i metabolicznymi. W naszym kraju PChN może dotyczyć około 4,5 miliona z nas, niestety 90% chorujących o tym nie wie, bo objawy zazwyczaj są niewielkie. Co roku z powodu chorób nerek w Polsce umiera około 100 000 osób. Czy to nie jest wystraczający powód, aby o tym głośno mówić? Wykonywanie podstawowych badań z krwi i moczu, wczesna diagnoza, zapobieganie i opóźnienie postępu choroby, to pierwszy krok ograniczający rozprzestrzenianie się PChN.

W tym roku do udziału w wydarzeniu zaprosiliśmy przedstawicieli Urzędu Miasta, placówki medyczne oraz podmioty komercyjne. „MARSZ PO ZDROWIE NEREK NA KOPIEC” odbędzie się pod honorowym patronatem: prof. Katarzyny Krzanowskiej – Kierownika Oddziału Nefrologii i Dializoterapii w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie, Polskiego Towarzystwa Nefrologicznego, Wojewody Małopolskiego i Marszałka Województwa Małopolskiego.

Partnerami wydarzenia są m.in.: Hutnicza Fundacja Zdrowia i Pomocy Społecznej, Narodowy Fundusz Zdrowia, Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Krakowie, Diagnostyka i Miasto Kraków a Patronaty medialne nad wydarzeniem przyznali m.in.: Tygodnik Wprost, Głos Seniora oraz serwis Magiczny Kraków.

Po ubiegłorocznym udanym spotkaniu jesteśmy przekonani, że i tym razem powitamy wiosnę nie tylko przy dobrej pogodzie, ale i z entuzjazmem w naszych sercach – bogatsi o wiedzę na temat tego jak chronić swoje nerki i jak pomagać tym, którzy tego potrzebują. Nie powinno Was tam zabraknąć!!!!

 

Prof. Rajmund Michalski,

Prezes Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Moje Nerki

 

Kontakt:

Prof. Rajmund Michalski

Tel. 608584 875, rajmund.michalski@ipispan.edu.pl,

Mgr Dorota Ligęza – wiceprezes OSMN

Tel. 501781 723, email: osod@osod.info )

 


 

O nas

Jesteśmy Stowarzyszeniem działającym od 2004 r. Wspieramy pacjentów z Przewlekłą Chorobą Nerek (PChN) oraz ich bliskich, pomagamy im uporać się z przeciwnościami, jakie niesie konieczność leczenia zachowawczego, zmiany stylu życia czy terapii nerkozastępczej.  Służmy im dobrym słowem, radą i pomocą w znajdowaniu rozwiązań ich problemów zdrowotnych. Promujemy wśród społeczeństwa idę transplantacji jako najlepszą metodę ratowania życia ciężko chorych osób.  Oferujemy wiedzę, wsparcie i inspiracje na temat życia z chorobą nerek. Prowadzimy projekty edukacyjno-profilaktyczne: MOJE NERKI, Światowy Dzień Nerek. W ramach projektów zajmujemy się edukacją społeczeństwa i promowaniem badań profilaktycznych by budować świadomość zagrożenia chorobami nerek. Organizujemy bezpłatne badania profilaktyczne oraz otwarte wykłady dotyczące profilaktyki PChN – wszystko to, by ograniczyć rozprzestrzenianie się tej cywilizacyjnej choroby. www.moje-nerki.pl

 

 

Pobierz PDF


 

Pobierz PDF

 


WYKAZ PUNKTÓW POBRAŃ W SIECI LABORATORIÓW DIAGNOSTYKI

 

Wykaz punktów pobrań w sieci laboratoriów Diagnostyki wykonujących badania przesiewowe nerek – kreatynina z krwi z wyliczonym eGFR z okazji Światowego Dnia Nerek 2024r. Organizatorem jest Ogólnopolskie Stowarzyszenie Moje Nerki z współudziałem Hutniczej Fundacji Ochrony Zdrowia i Pomocy Społecznej.  Badania wykonywane są od 14 marca 2024 do wyczerpania puli

 

Wykaz Punktów Pobrań w Krakowie, telefon infolinii 799 399 361

 1. prof. M. Życzkowskiego 16
 2. Olszańska 5
 3. Pokoju 4
 4. Komorowskiego 12
 5. Szczepański 3
 6. Kolorowe 21
 7. Rusznikarska 17
 8. Wolska 1
 9. Miłkowskiego 23
 10. Kijowska 12, (wejście od ul. Lea)
 11. Stojałowskiego 6 lok. 15 (Centrum DEKADA)
 12. Daszyńskiego 12
 13. Leonida Teligi 24
 14. Księcia Józefa 20

Punkt Pobrań w Wieliczce, telefon infolinii 799 399 361

Wieliczka  ul. Sienkiewicza 33

 

Pobierz PDF


Wszystkie materiały do pobrania

 

Treść OSMN służą wyłącznie celom informacyjnym i edukacyjnym. Nasza strona internetowa nie ma na celu zastąpienia profesjonalnej porady medycznej, diagnozy lub leczenia.
OSMN nie ponosi odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronie.
Skip to content