Wspieramy pacjentów z Przewlekłą Chorobą Nerek (PChN) oraz ich bliskich, pomagamy im uporać się z przeciwnościami, jakie niesie konieczność leczenia zachowawczego, zmiany stylu życia czy terapii nerkozastepczej.

+48 5605 448 693

osod@osod.info
ul. Wilczy Stok 12; 30-237 Kraków

Aktualności

Poniedziałek - Piątek

09:00 - 17:00

+48 501 781 723

osod@osod.info

ul. Wilczy Stok 12

30-237 Kraków

Follow Us
Ogólnopolskie Stowarzyszenie Moje Nerki  >  dializa   >  OGÓLNOPOLSKIE BADANIA WIEDZY ORAZ POSTAW PACJENTÓW DIALIZOWANYCH WOBEC PRZESZCZEPIENIA NERKI

OGÓLNOPOLSKIE BADANIA WIEDZY ORAZ POSTAW PACJENTÓW DIALIZOWANYCH WOBEC PRZESZCZEPIENIA NERKI

Jeśli jesteś osobą dializowaną wypełnij ankietę i weź udział w dużym badaniu medycznym „Postawy i wiedza osób dializowanych wobec przeszczepienia nerki.”

Celem badania jest ocena postaw i wiedzy osób dializowanych wobec przeszczepiania nerki oraz identyfikacja czynników mających wpływ na postawy i wiedzę. Na podstawie wyników badania zostanie stworzony innowacyjny program edukacyjny oparty na „storytelling” dla osób chorych na schyłkową chorobę nerek. Analiza wyników ankiety i wdrożenie projektu ma przyczynić się do wzrostu liczby przeszczepień w grupie chorych wymagających przeszczepienia. Dodatkowo pozwoli poznać z jakimi problemami mierzą się pacjenci, czy i jakie możliwości terapeutyczne były im proponowane w trakcie leczenia zachowawczego i dializacyjnego oraz w jakiej formie została im przekazana podstawowa wiedza.

Autorzy badania liczą na rzeczywisty wkład pacjentów w to badanie.  Uważają, że odpowiedź na każde zawarte tam pytanie jest na wagę złota.

 

Drogi Pacjencie,

Jeśli jesteś dializowany odpowiedz na wszystkie pytania zawarte w formularzu rzetelnie i w oparciu o własne doświadczenia. Autorzy badania zapewniają uczestnikom pełną anonimowość oraz poufność w zakresie całej treści badania. Badanie zostało zaakceptowane przez Komisję Bioetyczną Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego w Krakowie.

Za poświęcony czas i wypełnienie ankiety zyskasz szansę na wygraną!
Osoby dializowane, które wypełnią ankietę, będą miały szansę wygrać:

  1. Wizytę w Centrum Symulacji Medycznej w Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego wraz z członkiem rodziny, spotkanie z autorami badania. Dla zainteresowanych szkolenie z pierwszej pomocy.
  2. Uroczysta kolacja/obiad w ramach podziękowania za udział w badaniu.
  3. Książki, poradniki z zakresu diety dla osób dializowanych oraz inne niespodzianki.Aby wziąć udział w losowaniu nagród musisz po wypełnieniu ankiety zrobić screen ekranu w momencie gdzie będzie wyświetlać się informacja „Twoja odpowiedź została zapisana”. Następnie wyślij screen na adres; osod@osod.info z dopiskiem ANKIETA, numerem nagrody oraz danymi do wysyłki (imię, nazwisko, adres). Możesz też wysłać na WhatsApp tel. 501781723Zachęć innych pacjentów dializowanych do wypełnienia ankiety i zabrania głosu w tej ważnej kwestii.Aby wypełnić ankietę, kliknij link poniżej;

ANKIETA

 

Więcej na temat ankiety znajdą państwo w ostatnim numerze kwartalnika

Dializa i Ty – nr 2 (45)/2023 na str. 18 i 19. Dostępny do pobrania na stronie Fundacji Amicus Renis

 

Treść OSMN służą wyłącznie celom informacyjnym i edukacyjnym. Nasza strona internetowa nie ma na celu zastąpienia profesjonalnej porady medycznej, diagnozy lub leczenia.
OSMN nie ponosi odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronie.
Skip to content