Wspieramy pacjentów z Przewlekłą Chorobą Nerek (PChN) oraz ich bliskich, pomagamy im uporać się z przeciwnościami, jakie niesie konieczność leczenia zachowawczego, zmiany stylu życia czy terapii nerkozastepczej.

+48 501 781 723

osod@osod.info
ul. Wilczy Stok 12; 30-237 Kraków

Aktualności

Poniedziałek - Piątek

09:00 - 17:00

+48 501 781 723

osod@osod.info

ul. Wilczy Stok 12

30-237 Kraków

Follow Us
Ogólnopolskie Stowarzyszenie Moje Nerki  >  OSMN   >  Transplantacja – między życiem a śmiercią

Transplantacja – między życiem a śmiercią

 

Transplantacja dotyka granicy między życiem a śmiercią dlatego stanowi istotny temat we współczesnej nauce Kościoła katolickiego.

W programie „W dobrej wierze” Dorota Ligęza podzieliła się swoimi refleksjami życia po transplantacji. Po 20 latach oczekiwania na dializach otrzymała dar „drugiego życia”.

Program był emitowany w Telewizji Kraków i wszystkich regionalnych telewizjach w Polsce.

W programie też min. była rozmowa z ks. dr. Włodzimierzem Płatkiem SCJ związanym ze środowiskiem ludzi żyjących po transplantacji, przygotowujących się do transplantacji lub związanych z tym tematem.

 

Ks. dr.. Włodzimierz Płatek jest też pomysłodawcą założenia przez księży Sercanów duszpasterstwa Transplantacja „Tak”. Zauważył przygotowując doktorat na temat transplantacji, że osoby przygotowujące się do przeszczepu i ich rodziny nie mają swojej wspólnoty w Kościele. Poza tym uznał, że to dobra okazja do promowania dobrowolnego oddawania organów, które Kościół popiera.

 

https://krakow.tvp.pl/65766071/odc-104

 

 

 

Treść OSMN służą wyłącznie celom informacyjnym i edukacyjnym. Nasza strona internetowa nie ma na celu zastąpienia profesjonalnej porady medycznej, diagnozy lub leczenia.
OSMN nie ponosi odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronie.
Skip to content