Wspieramy pacjentów z Przewlekłą Chorobą Nerek (PChN) oraz ich bliskich, pomagamy im uporać się z przeciwnościami, jakie niesie konieczność leczenia zachowawczego, zmiany stylu życia czy terapii nerkozastepczej.

+48 5605 448 693

osod@osod.info
ul. Wilczy Stok 12; 30-237 Kraków

Aktualności

Poniedziałek - Piątek

09:00 - 17:00

+48 501 781 723

osod@osod.info

ul. Wilczy Stok 12

30-237 Kraków

Follow Us
Ogólnopolskie Stowarzyszenie Moje Nerki  >  Dla mediów   >  Bieg po Nowe Życie – Pomorze na TAK

Bieg po Nowe Życie – Pomorze na TAK

Specjalna edycja „Biegu po Nowe Życie – Pomorze na TAK” odbyła się 20 października na Starym Mieście w Gdańsku. W wydarzeniu udział wzięli m.in. lekarze, koordynatorzy transplantacyjni i  osoby po przeszczepieniu narządów.

Szczególną okazją Biegu po Nowe Życie był  XVI Kongresowi Polskiego Towarzystwa Transplantacyjnego. Ogólnopolskie Stowarzyszenie Moje Nerki zostało zaproszone na Kongres do współprowadzenia jednej z sesji na temat transplantacji i jako uczestnicy Kongresu mogliśmy pomaszerować w wyjątkowej edycji Biegu po Nowe Życie.

Trasa gdańskiego Biegu po Nowe Życie została wytyczona na Długim Targu i ulicy Długiej –  od Bramy Zielonej do Bramy Złotej i z powrotem, liczyła około kilometra. Bieg po Nowe Życie to zawsze dla nas dobra energia i niesamowite wrażenia a wszystko po to aby szerzyć ideę Transplantacji .

Dzięki Transplantacji żyje wielu członków OSMN. Dorota Ligęza czekała na przeszczepienie nerki dokładnie 20 lat. To był ostatni moment dla niej aby otrzymać dar nowego życia i żyć aktywnie. Teraz sama angażuje się w podnoszenie świadomości na temat dawstwa narządów i edukację biorców. Rajmund Michalski otrzymał nerkę na swoje 50 urodziny. Dzięki temu może nadal kontynuować swoją pracę naukową ale i wspierać nowe inicjatywy. Został prezesem Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Moje Nerki, solidaryzuje się z innymi pacjentami dla wsparcia Transplantacji i poprawy życia pacjentów.

 

 

Treść OSMN służą wyłącznie celom informacyjnym i edukacyjnym. Nasza strona internetowa nie ma na celu zastąpienia profesjonalnej porady medycznej, diagnozy lub leczenia.
OSMN nie ponosi odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronie.
Skip to content