Wspieramy pacjentów z Przewlekłą Chorobą Nerek (PChN) oraz ich bliskich, pomagamy im uporać się z przeciwnościami, jakie niesie konieczność leczenia zachowawczego, zmiany stylu życia czy terapii nerkozastepczej.

+48 501 781 723

osod@osod.info
ul. Wilczy Stok 12; 30-237 Kraków

Aktualności

Poniedziałek - Piątek

09:00 - 17:00

+48 501 781 723

osod@osod.info

ul. Wilczy Stok 12

30-237 Kraków

Follow Us
Ogólnopolskie Stowarzyszenie Moje Nerki  >  DZIECI Z CHOROBĄ NEREK   >  CREW CAMP powraca również dla Polskich dzieci!

CREW CAMP powraca również dla Polskich dzieci!

Szansa na tydzień rekreacji i edukacji o dobrym życiu z chorobą nerek dla dzieci.

Obóz KREW powstał z myślą aby nastolatkowie z chorobą nerek mogli spędzić tydzień na zabawie i nauce. Daty będą od 8 do 15 lipca. Obóz jest otwarty dla młodzieży w wieku od 12 do 16 lat a odbędzie się w Madrycie, w małym miasteczku na północy Madrytu. Obóz znajduje się zaledwie 40 minut jazdy od głównego hiszpańskiego szpitala nefrologii dziecięcej: Hospital Universitario de la Paz.

Organizatorzy chcą, aby tydzień był zabawny, znaczący i bezpieczny dla wszystkich uczestników. Zostaną zorganizowane zajęcia rekreacyjne oraz warsztaty dla nastolatków aby stali się bardziej samodzielni i świadomi swojej kondycji. Ponadto udadzą się na  wycieczki kulturalne, takie jak wizyty w muzeach lub w centrum Madrytu. Skorzystają młodzi uczestnicy również z wspaniałego otoczenia Sierra de Madrid na wycieczki i zajęcia na świeżym powietrzu.

 

Z Polski dzięki uczestnictwu Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Moje Nerki w Europejskiej Federacji Pacjentów z Chorobami Nerek (EKPF) stał się możliwy wyjazd do Madrytu piątki młodych osób w wieku 12-16 lat. Organizacją wyjazdu zajął się dr n. med. Jacek Rubik z Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie, który jest znany ze swojego wielkiego serca i zaangażowania do leczenia dzieci i dawania nadziei na lepsze życie. Dziękujemy jako Stowarzyszenie za pomoc w tym przedsięwzięciu.

Wylot  z Polski zaplanowany jest na 8 lipca z lotniska Chopina w Warszawie (powrót 15 lipca). Wszystkie dzieci są pacjentami po przeszczepieniu nerki z Centrum Zdrowia Dziecka. Wiemy, że czekają z niecierpliwością i entuzjazmem na to wydarzenie. To jest dla dzieci coś nadzwyczajnego co na pewno zapamiętają. Z Centrum Zdrowia Dziecka jedzie Pani Anna jako reprezentant oraz pani pielęgniarka Joanna z Oddziału Nefrologii i Transplantacji.  Obie panie dobrze znają dzieci i rodziców. Na wyjeździe chcą zwiedzać Madryt, wypoczywać na obrzeżach Madrytu oraz brać udział we wspólnych na pewno bardzo kreatywnych zajęciach.

Więcej na temat projektu:

EKPF | Europejska Federacja Pacjentów z Chorobami Nerek

 

 

 

 

Treść OSMN służą wyłącznie celom informacyjnym i edukacyjnym. Nasza strona internetowa nie ma na celu zastąpienia profesjonalnej porady medycznej, diagnozy lub leczenia.
OSMN nie ponosi odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronie.
Skip to content